pondělí 23. června 2008

Zachráněné nedělní odpoledne

Je neděle lehce po poledni. Přítel se vrátil ráno před osmou hodinou z Německa, kde měl koncert a já přemýšlím, jak zachránit a alespoň trochu si užít nedělní odpoledne. Ale v tom přichází sms od Rachada, a zajímá se o cestu k Tangáčovi. Chce si vyzkoušet pár fíglů na semináře, které ho čekají příští týden v Brně. Pracuje rychle, za chvíli stojí u nás před domem a já Michala i jeho přítelkyni směruji správným směrem, stačím si pouze všimnout, že kuchyň a zásoby si nese na zádech, zcela ve svém stylu...
Jásám, rychle připravím sebe a spol. a vyjíždíme za stejným směrem, kam zmizeli ti dva před chvílí. Že jsme přijeli si ani nevšiml, příprava jídla ho tak pohltila, že okolí vůbec nevnímá. Jednoduché to není, je nejteplejší den v roce a k tomu žár z ohně... Jak jsem již psala v minulém příspěvku o tomto sympatickém místě - permanentně tu hoří oheň a vy si zde můžete připravit buď vámi donesené mňamky nebo přímo na místě koupit buřtík. ;-)

Účastníci jeho seminářů již vědí, že když Rachad vaří, je radost ho pozorovat, beru hned foťák a snažím se zachytit pár okamžiků - bohužel jsme přišli docela pozdě, ehm tedy skoro rovnou k jídlu...

Pro mě je pořád neuvěřitelné, jak Rachadem připravené jídlo i když v polních podmínkách (tentokrát doslova) je nádherně barevné, fotogenické a navíc co na fotkách vidět není - voňavé, chutné šťavnaté a na talíři rozhodně dlouho nevydrží. A co připravoval tentokrát? Jehněčí na grilu s opečenou paprikou. Pastu s cizrny (snad si to dobře pamatuji) si přinesl s sebou. A saharský chléb. A proto můžu vzkázat do Brna: máte se v Brně na co těšit!!! ;-)

Naštěstí a velice překvapivě dnes není u Tangáče (stále bez tangáčů) mnoho lidí a tak se v klidu můžeme přesunout do stínu pod deštníkem a trochu si popovídat. Překvapivě se mluví většinou o jídle... Pak už jen Lence a Michalovi dáme tip na prima podvečerní procházku (snad jsme jim to vysvětlili dobře a oni nezabloudili...)
Z počátku odpoledne jsem měla strach, jak neděle dopadne, ale někdy stačí opravdu málo, příjemná společnost, oheň, trochu jídla a najednou všechno vypadá jinak.
Lenko a Rachade díky!

PS: až půjdete někdy náhodou kolem nás směrem k Tangáčovi, klidně zazvoňte, třeba se z toho nakonec stace další prima odpoledne... ;-)

12 komentářů:

rachad řekl(a)...

Pasta byla z lilku (babaghanouge) a poděkovat bych měl já!:-) Se skromností sobě vlastní si se nezmínila o dodání potřebného koření, a výborné asistenci.
dodatek: ten výraz na poslední fotogragii patřil grilovací mřížce kterou zcela pohltily plameny :-)))Naštěstí byla prázdná..

DolceVita řekl(a)...

Až půjdu kolem, zazvoním ;-)

Papaja řekl(a)...

Krása! Ten nápad s ohněm a místy na grilování JE geniální. Ve světě je to skoro běžné - nějaké veřejné místo pro ty, co nemají zahradu s grilem. Ráda bych se na to místo podívala, na ohýnek mám závislost :-)
P.

renata řekl(a)...

Rachad: zdá se, že jste se neztratili... ;-). Inspirací nám byla i ta vaše grilovací mříž - už od jara jsme sháněli malý přenosný gril a byli bychom ho nejspíš sháněli celé léto, a přitom řešení je tak jednoduché! Zakoupila jsem je už včera a na večer jsme tam spěchali, s tím že ogrilujeme kousek masa - jenže ouha - foukal šílený vítr, takže jsme chvíli poseděli, dali si pivčo a šli domů udělat kuře v troubě... ;-)

renata řekl(a)...

Dolce Vita: v to pevně doufám ;-)

renata řekl(a)...

Papaja: máte naprostou pravdu - pamatuji si na takové místo v Lausanne (CH) u jezera, mnoho lidí tam pak po grilování přespávalo přímo pod širákem a světe div se - procházeli tudy policejní hlídky a bděli nad unavenými spáči... Určitě se stavte, přidávám e-mail: rdvorakova2007(zavinac)volny(tecka)cz

helli řekl(a)...

Vzkaz z Brna: však my už se tady v Brně moc těšíme! Po včerejší bouřce snad do soboty resp. neděle vydrží přes den slunečno a večer i v noci teplo. Pokud bude brněnská Sahara tak lákavá a chutná, jak to vypadá na těch krásných fotkách, tak to bude ten nejbáječnější start do letošního léta.

renata řekl(a)...

Helli: to si pište, že se máte na co těšit, a klidně Vás namlsám tím, že toto byl jen slabý odvárek... Krásně si to užijte a přeji prima léto!

Helli řekl(a)...

Teď jsem přišla domů a mám hlad, zkoumám tedy fotky, abych věděla, na co se mám zítra těšit. Určitě to bude mňamka, že?
V Brně jsou sice sem tam mraky, slunko už téměř zapadlo, ale je teplo a pršet dnes nejspíš nebude. Sahara je určitě v plném proudu. :-)

renata řekl(a)...

Helli: reaguji až teď, o víkendu jsem neměla připojení na net, teď už je tedy po akci, určitě to byla paráda, že? ;-)

Helli řekl(a)...

Renata: Ano, už je bohužel po akci. Paráda to tedy byla nezapomenutelná, ale nechci se rozepisovat dřív, než o tom napíšou ChilliJulie, Cuketka nebo Rachad. Potom s velkou láskou přidám i svůj komentář. Teď najdeš jen malinkou poznámku na ChilliJulii pod "Rachad nečekaně".
Příště určitě přijeď! V sobotu jsme tam měli miminko a přestálo to bez problémů.

renata řekl(a)...

Helli: také již vyhlížím ;-)
No, kdybych měla ležícího prcka, tak neváhám ani minutu, ale tohle zvíře se nezastaví... Věřím, že by to přestál bez problémů a určitě by se mu to i moc líbilo, ale já spíš měla strach, aby z něho nebyli ostatní a já nervozní. Ale určitě bude nějaké příště! ;-)