úterý 1. dubna 2008

První jarní...

Jen si to představte: pár kroků ze sídliště Černý Most, v zahrádkářské kolonii u Hostavic se nachází cíl mnohých procházek: kiosek "u T@ngáče". Chlapík, který zde kiosek provozuje měl geniálně jednoduchý nápad. Zelený plácek zaplnil staršími lavičkami, stoly, v létě nabízí slunečníky, je tu dětské minihřiště, hřiště na volejbal a stánek s občerstvením. Můžete si tu dát pivo i něco ostřejšího, nápoje nealkoholické taktéž, klobásku, párek, utopence. A co je nejúžasnější a úplně mě dostalo, je to, že tu průběžně hoří oheň a kdo chce může si zde opékat buřty. Pokud nemáte klacek na opékání, můžete si jej zde půjčit, buřty se tu samozřejmě prodávají. Jsou zde i tací, kteří dají přednost vlastnímu přinesenému minigrilu, kde opékají masíčko a nápoje mají na dosah. I to je možné.

Toto místo je obzvláště oblíbené tatínky, kteří ochotně vyvezou své ratolesti na čerstvý vzduch, děti si hrají na pískovišti, tatínkové si mohu dát své jedno malé. Všichni jsou spokojeni. Maminky s dětmi také, dokonce i paní učitelky ze školky, které sem zavedou děti, dají si kávu, popovídají o tom, jak je na světě fajn. Cyklisté, bruslaři, procházkáři, ti všichni mají šanci za teplých dnů se tu zastavit a občerstvit se...
Navíc toto místo není pouze jakýsi palouk schovaný za sídlištěm, je tu možnost k příjemné procházce k rybníkům Martiňák, V pískovně a v nedalekých Hostavicích je dokonce zámecký park také s rybníkem, samozřejmě.
Ten první jarní teplý den jsme tu byli všichni. Maminky, tatínkové, babičky, cyklisté, bruslaři, procházkáři... Jediný, kdo chyběl byl On. Kiosek byl zavřený, tento rok jsme ho předběhli...
PS: u T. není oficiální název kiosku. Je to náš rodinný pracovní výraz. Proč tomu tak říkáme, se ale budete muset dojet přesvědčit sami ;-)

6 komentářů:

Bali řekl(a)...

jéje, kdopak nám tu petanquje? To je náš nejoblíbenější sport ;-)
Už se těším až opráším moji OBUT sadu a vrhnu...

rachad řekl(a)...

Z toho na mě dýchlo jaro jako z obrázků od Lady...Už aby bylo teplo, já bych griloval až bych brečel!

renata řekl(a)...

Bali: tak petanque je sport? Nesmírně zajímavá informace... ;-)
rachad: těch pěkných teplých dnů ještě moc nebylo, že?

Bali řekl(a)...

ano, a velmi unavující! Hlavně když se u toho popíjí Pastis :-))

renata řekl(a)...

Bali: teď už to naprosto chápu :-))))

Anonymní řekl(a)...

See Please Here