čtvrtek 26. června 2008

Z jiného soudku - Praha národní


Měla jsem tu čest zúčastnit se vernisáže výstavy Praha národní na Staroměstské radnici. Jedná se o výběr nejlepších fotografií ze soutěže Praha fotografická
(soutěž probíhá již 12 let a koná se na počest fotografa Josefa Sudka, který měl Prahu jako své nejoblíbenější téma. Soutěž má svá pevně daná témata - např. Krásy Prahy, Proměny Prahy - a každý rok jsou vyhlašovaná dvě speciální témata (minulý rok to byla například Obchodní centra a městská část Žižkov)
a ze soutěže Amatérské fotografie, která probíhá každoročně ve Svitavách.

Tématem ve středu zahájené výstavy je Praha - její krásy, problémy, Praha mizející, také pražské osobnosti, ale i Praha viděná kreativním pohledem. Všichni jsme již určitě viděli obrovské množství fotografií Prahy a znovu nás všechny udivují nové pohledy, Praha je krásné a úžasně fotogenické město. Tento výběr byl proveden a uskutečněn proto, aby i řadový fotograf měl možnost vystavovat na takovém místě jako je Staroměstská radnice.

Pravda, tentokrát to není zrovna o jídle, ale je tam moc příjemné potěšit oko krásnými obrázky a pak jít třeba probrat své názory do příjemné kavárny...
Výstava se bude konat do 13/7/2008


Na závěr přidám dvě perličky:
Na akci podobného rázu se vždy pohybuje spousta fotografů, kteří dávají na odiv své dokonalé aparáty. Ve středu se tam mimo jiné pohybovala osůbka, která měla foťáček podobný spíše módnímu doplňku, což vyvolalo u ostatních pobavení a všichni si ji fotografovali. Proto milé dámy, půjdete-li mezi fotografy krajináře a budete chtít na sebe upoutat pozornost, krátká sukně a výstřih nikoho nezaujme - vezměte si s sebou malý kompaktík!

Perlička druhá: v současné době sháním prostory pro další výstavu, bohužel v dnešní době vystavuje kdekdo (pro mě možná bohudík ;-)) a tak většina výstavních prostorů je rozebrána i na příští rok. V multikině Anděl na Smíchově se objevil nový výstavní prostor, neváhala jsem a ihned zaslala své portfolio. Jednala jsem s jistým pánem, o kterém jsem si myslela, že je to zaměstnanec kina. Myslela jsem si to až do doby, kdy jsem ve středu večer jeho jméno viděla mezi vystavujícími (výčet jeho fotografických zásluh je pěkně dlouhý...). Tak uvidíme... ;-)

4 komentáře:

Helli řekl(a)...

Musí to být krásná výstava! Bohužel se však do 13.07. do Prahy nedostanu, takže mi unikne. Renato, až budeš plánovat další prezentaci svých fotopostřehů, dej včas vědět, abych si tentokrát Tvoje dílo mohla přijet prohlédnout. Podle snímků na Tvých stránkách se bude určitě na co koukat!

renata řekl(a)...

Helli: děkuji za laskavá slova... Další výstava bude z Brna trochu z ruky - v Českých Budějovicích... Ale snad ta další už bude trochu blíže - a fotky možná zase trochu víc koukatelnější ;-)

Bali řekl(a)...

byla jsem s návštěvou v Praze, ale toto mi uniklo (nebyl vůbec čas na internet). Určitě bych zašla ;-)
U nás se konají výstavy v hotelu Hvězda. Nedávno tu vystavoval obrazy K.Gott.
Zkus se pozeptat, nevím jak to chodí. Kontakt je zde:
GALERIE ATRIUM - HOTEL HVĚZDA
Adresa:
Goethovo náměstí 7
Mariánské Lázně
tel.: 354 631 111

Pořádají Léčebné lázně, kurátor výstavy D. Kurc, tel. 603 518 001

renata řekl(a)...

Bali: děkuji mnohokrát za tip, ale myslím, že prozatím si vystačím s tím, co mám nasmlouvané... Ale až zase budu mít něco nového, tak proč ne? ;-) Děkuji.