pondělí 22. června 2009

Heinz Art

Společnost Heinz slaví letos 140. výročí založení. Nevím, co to přesně znamená pro fanoušky kečupu, ale studenti VŠUP se dočkali zajímavé výzvy - k tomuto výročí společnost vyhlásila soutěž nazvanou "Budoucnost designu inspirovaná tradicí" - a tak se celkem 40 studentů do sytosti vyřádilo na téma kečup Heinz...

Jak je všeobecně známo, práce studentů se řadí vždy mezi ty nejvtipnější, zřejmě je to tím, že jsou nezatížení jakýmikoli požadavky a komerčními tlaky. Navíc, ti, co mají rádi originální plakáty (třeba jako já) si určitě přijdou na své.

Pobavit se tedy můžeme u "vynálezů", které jsou rozmístěny na poličkách a hned nad tím je téma zpracováno na plakátě.

Od sladkých rajčátek s nálepkou Heinz přes různé tvary lahví, až třeba po kečup vylisovaný přesně podle tvarů pečiva - toust, houska, rohlík - stačí vyndat z obalu a vložit do pečiva...

Ale také set pro nadšené "zahradníky". Tento set obsahuje semínka, která se zasadí a vyroste z nich přímo kečup Heinz... ;-)

Prostředí velice autentické - přítomen je i jemný odér kečupu...

Tato výstava by měla být prvním ročníkem dlouhodobějšího projektu nazvaného Heinz Art, který by měl podporovat mladé tvůrce různých uměleckých oborů. První rok byl tedy ve znamení designu. Jaký bude asi ten příští?

Další informace, včetně ukázek vítězných prací naleznete zde. Výstava je otevřena pro veřejnost až do 3/7/2008 denně od 10 do 18 hodin v galerii VŠUP na náměstí Jana Palacha v Praze.

4 komentáře:

Helli řekl(a)...

Máš moc pěkné fotky a studenti dobré nápady! Mně se líbí ta rajčatová lízátka z prvního obrázku + sladká (?) rajčátka v bedničce z druhé fotky. S verdiktem poroty se tak zcela ztotožnit nemůžu. Chudák hoch ze třetího mista. :-)

renata řekl(a)...

Helli: Také si myslím, že spousta prací byla vtipnějších či měla lepší nápad, ale podobný dojem mívám častěji při udělování jakýchkoli cen. Jedno se však porotě musí nechat - její rozhodování určitě nebylo jednoduché...
Rajčátka v bedýnce byla opravdová a doslova "výstavní"...

vilemínino zátiší řekl(a)...

Ahoj,
dostala jsem nedávno "putovní" ocenění, tak jsem vybrala i tvůj velmi pohledný blog!
Jak s tím naložit dál se dozvíš na:

http://vilemina.blog.cz/0907/cena
Gratuluju!
vilemina

Anonymní řekl(a)...

Jéje, to by měl Zdenda Pohlreichů radost :-)